Výsledky vyhľadávania
Váš dotaz: auk2 = "^sfu_un_auth 0062949 xa0 xx^"
- Réžia
- Vávra, Roman
- Verzia
- slovenská jazyková verzia
- Výroba
- VERBASCUM
Mediarex Movie
Česká televize
BAMAC
Slovenská televízia
Barrandov Studio
- Rok výroby
- 2003
- Krajina
- Česká republika, Slovensko
- Pôvodný nosič
- (100 min.) : farebný, zvukový ; 35 mm
- Štáb
- réžia, Roman Vávra; námet, Miloš Macourek, Roman Vávra; scenár, Ondrej Šulaj, Roman Vávra; kamera, Ramũnas Greičius; hudba, Petr Ostrouchov; producenti, Richard Němec (VERBASCUM), Magdaléna Sedláková, Miroslava Kaňková (Česká televize), Karol Mareš (BAMAC), Pavel Bob (Slovenská televízia), Dušan Kukal (BARRANDOV STUDIO), Roman Bartoníček (MEDIAREX MOVIE) ; dramaturgická spolupráca, Šárka Baborovská, Saša Gedeon, Michaela Gübelová, Jiří Chalupa, Miroslava Kaňková, Jura Kavan, Kateřina Krejčí, Dušan Kukal, Jaroslav Pozzi ; architekt, Kateřina Kopicová ; návrhy kostýmov, Kateřina Mírová ; masky, Zdeněk Klika ; strih, Tonička Janková ; zvuk, Daniel Němec ; výkonní producenti, Roman Bartoníček, Richard Němec ; vedúci produkcie, Jan Unger, Ivana Jaroschy (Česká televize) ; prvý asistent réžie, Jiří Kačírek ml. ; druhý asistent réžie, Kateřina Oujezdská ; poradca režiséra, Michaela Gübelová ; asistent kamery, Karel Havelka ; videooperátor, Jan Merhaut ; druhý kameraman, Jan Šťastný ; asistent druhej kamery, David Šachl ; ostrič, Rolandas Joneliūkštis ; zakladač, Stanislav Valeš ; trikový kameraman, Antonín Weiser ; kamerová služba, Petr Koutný, Jirka Veselý, Lukáš Rezek ; swissjib, Jan Červenka ; steadicam, Filip Halaška ; kamerová technika, Jiří Fohler (Česká televize), Peter Märtin, Igor Farbák, Alan Krása, Wolfgang Bäumler (VANTAGE FILM) ; výtvarník, František Lipták ; asistent architekta, Aleš Holman ; vedúci výpravy, Bedřich Čermák ; rekvizitári, Jaroslav Lehman, Miro Kinder (Slovensko) ; vedúca kostymérka, Lena Tajerová ; kostyméri, Gábina Solomčíková, Ladislav Procházka, Petr Hořejš ; krajčírka, Romana Martínková ; výroba kostýmov, FROCK ; fundusy, BARRANDOV STUDIO - divize Fundus, ČESKÁ TELEVIZE ; kostýmová výpomoc, Líba Maléřová ; maskéri, Bohumil Sobotka, Ivana Langhamerová ; maskérska výpomoc, Alena Marečková, Růžena Dusíková ; asistent strihu, Ivan Frössl ; pomocný zvuk, Marek Musil, Daniel Němec ; mikrofonisti, Michael Míček, Richard Müller ; ruchári, Zdeněk Hofmann, Jaroslav Schreder, Jana Anderlová ; zvuková spolupráca, Klára Kotrbová, Ivan Ježek, Martin Čechura, Jaroslav Sodomka ; dolby konzultant, Pavel Štverák ; zástupca vedúceho produkcie, Magdalena Novotná ; lokácie, Antonín Pražský ; asistenti produkcie, Bára Adamová, Fanda Loukota, Majka Nedbálková (Česká televize), Elena Holešová (Česká televize) ; produkcia Slovensko, BAMAC - Laco Halama, Karol Mareš, Zora Halčáková, Petra Marešová ; ekonóm, Michaela Nemastilová ; sekretárka, Markéta Zemanová ; runner, Aleš Novák ; účetnícke služby J* CONSULT ECONOMIC SERVIS - Růžena Němcová ; skript, Zuzana Víznerová ; hlavný osvetľovač, Oldřich Havelka ; svetelný design Peklo, Jaroslav Betka ; osvetľovači, Stanislav Vegner, Marek Reicho, Ladislav Doseděl, Zdeněk Janda, Kamil Gregor ; osvetľovači - výpomoc Peklo, Martin Halla, Pavel Fiala, Ladislav Cháb, Petr Dvorský, Daniel Rýdl ; osvetľovacia technika, Ladislav Linhart, Rudolf Sadílek (Česká televize), Jiří Ondráček (PANTHER Praha) ; agregáty, ERVÍN KRAJČOVIČ - Ivan Polák, ČT - Josef Rákosník, Jan Rokos, Pavel Vacek, Ľudovít Varga ; fotografie, Pavla Černá, Jaroslav Hodík, Vít Klusák, Fanda Loukota, Michael Míček, Jan Šťastný ; casting, Ladislav Ondráček, Kateřina Oujezdská ; herecká príprava, Mykola Hejko ; organizácia komparzu, Filip Mareš, Tomáš Váňa ; hlasová spolupráca, Magdalena Rychlíková ; hlasový casting, Anna Procházková, Evelyna Vrbová, Petr Sitár ; realizacia Pekla, Peter Kostroň, výtvarné združenie OZDOBENÁ PŘÍRODA - Milan Šuba, Václav Kunc ; sochy a objekty, Dalibor Bača, Jana Kroftová-Bačová ; návrh mincí, Jana Kroftová-Bačová ; výroba - mučiace stroje, Truhlárna České televize ; umeleckí patinéri, Pavel Šmíd, Zbyněk Baladrán ; technická dokumentácia, A.LT ARCHITEKTI - Peter Lacko ; kvetinové aranžmá, Martina Němcová-Černá ; stavebná služba, Tomáš Karban, Josef Větrovský ; scénická prevádzka (Česká televízia), Jan Fíla, Jaroslav Čapek, Jan Michálek ; majster stavby, Jiří Utitz ; stavba, Vladislav Galo, Ivan Pik, Josef Vozka, Karel Zahradník, René Zach ; stavba dekorácií, SET DECORATION - Roman Bandas ; výškové práce, Tomáš Karpaš, Josef Hanzl, Lukáš Hanzl ; pyrotechnici, Josef Novák, Pavel Burda, Jaroslav Miloš, Josef Pokorný ; kaskadérský team, FILMKA - Ladislav Lahoda, Viktor Červenka, Václav Pácal, Robert Lahoda, Dimo Lipitkovský, Tereza Drdacká, Jindřich Klaus, Miloš Kulhavý, Slovensko - Peter Plazák, Marek Tóth ; potápači, Jaroslav Sus, Michael Sus, Laco Csukás, Otto Horváth, Ondrej Bendo ; koordinátor zvierat, Helena Holá ; asistenti koordinátora zvierat, Johana Moutelíková [Johana Spáčilová], Jiřina Musilová, Jakub Cibulka ; catering, EDA - Eduard Raban, Tomáš Harvánek, Dušan Kysela, Monika Hildebrandová, Helena Baumrukrová, Marína - Marián Baňas ; vodiči, Zdeněk Dlouhý, Vlastimil Hartman, Tomáš Hatina, Pavel Kalouš, Petr Lavička, Jiří Linhart, Jan Mařík, Jaromír Porada, Václav Šafránek, Roman Vorel ; karavany, Vladimír Horký, Roman Juřica ; fyzioterapia, Jáňa Němcová ; strážna služba, Zdeněk Machů ; právny servis, Vladimír Kroupa, František Kolář ; tlačový servis, Uljana Donátová, Helena Hejčová ; medzinárodné vzťahy, John Riley, Aleš Hudský, Ludmila Clauss ; grafická spolupráca, MVP DESIGN - Lukáš Francl ; logotyp filmu, František Lipták ; trikové zábery, UNIVERSAL PRODUCTION PARTNERS ; supervízia, Boris Masník ; vedúci štúdia Universal Production Partners, Vít Komrzý ; 2D kompozicia, Jiří Šabata, Jan Malíř ml. ; 3D animácia, Jaroslav Matys, Michal Habrdla ; digitálne filmové technológie, Ivo Marák ; SW & HW podpora, Radek „Hop“ Svoboda ; scénická spolupráca, Robert Vaněk, František Tůma ; strih a design zvuku, AUDIO ATELIER MARS - Daniel Němec ; mix zvuku, BARRANDOV STUDIO - divize Zvuková postprodukce - Radim Hladík Jr., Daniel Němec ; asistent mixu, Petr Kuba ; laboratórne spracovanie, Laboratoře České televize - Emilie Cagášková, Tereza Hopjanová ; číslovačka, Irena Kadlecová ; strih negatívu, Ivana Prchalová, Janka Mulinowá ; registrácia negatívu, Juliana Sedláčková ; farebné korekcie, Miroslav Rút ; špeciálna technika ČT, Michal Profous, Pavel Kubeš ; spolupracovali, Shakir Al Hafoudh, Pavel Biederman, BMC architekti - Anna Igriciová, manželé Borovcovi, Lenka Čintalanová, Robert Dufek, Jan Faltejsek, Jan Feitz, Martin Franc, Klaus Fuxjäger, Roman Jedlička, Jana Jelenová, Pavel Jírava, Richard Kabátek, Norbert Kačírek, Miroslav Kaiser, Petr Kalabus, Bohumil Kindl, Jirka Klenka, Jaroslav Konárek, Petr Kovařík, Václav Kovařík, Stanislav Krása, Jiří Kratochvíl, Erik Kryšpín Jaroslav Křemen, Vladimír Kumšta, Josef Kůrka, Martin Maryška, Jan Merhaut ml., Matěj Oujezdský, Tomáš Paleček, Jaromír Páviček, Rumen Pešek, Miloslav Pik, Vlastimil Průša, Pavel Rajský, Karel Randl, Jan Reicho, Norbert Riethof, Miloš Starý, Jiří Sulanský, Tomáš Svoboda, Richard Ševčík, Jiří Štiřík, Roman Tichý, Josef Večerek, Jiří Veselý, Dalibor Vlachý, Jan Vrabec
- Účinkujúci
- herci: Táňa Pauhofová (princezna Anička, dcéra krála Dobromila), Iva Janžurová (bylinkárka Apoliena, nahovorila Emília Vášáryová), Štěpán Kubišta (princ Filip, nahovoril Martin Kaprálik), Josef Somr (král Dobromil, nahovoril Leopold Haverl), Csongor Kassai (Lucifer), Jiří Lábus (minister kráľa Dobromila, nahovoril Karol Čálik), Ivan Shvedoff (Kvido, nahovoril Robert Roth), Zdeněk Suchý (čert Azarach, nahovoril Martin Miezga), Eva Holubová (Matilda, ministrova žena, nahovorila Marta Sládečková), Lubomír Kostelka (starý sluha kráľa Dobromila, nahovoril Elo Romančík), Boris Hybner (šašo u kráľa Dobromila, nahovoril Štefan Kožka), Pavel Liška (čert Urugal, Luciferov synovec, nahovoril Richard Stanke), Václav Koubek (Koloman, nahovoril Peter Bzdúch), Barbora Hrzánová (Róza, Kolomanova žena, nahovorila Henrieta Mičkovicová), Jan Braukenhof (Kolomanov syn), Berta Jarošová (Kolomanova dcéra), Mykola Hejko (uhliar), Jan Budař (ozbrojenec), Tomáš Masopust (ozbrojenec), Jiří Maria Sieber (ozbrojenec), Zdeněk Dušek (krčmár), Marie Ludvíková (Berta), Jan Kehár (predavač dreva), Lubor Šplíchal (predavač dreva), Jiří Weinberger (predavač dreva), Jaroslav Těšitel (vysťahovalec), Pavel Zajíček (prievozník), Radomil Uhlíř (čert výčapník), Jakub Kohák (čert na oslovi), Petr Čtvrtníček (čert s krídlami), Mikuláš Lubomírský (čert s krídlami), Saša Gedeon (čert nápadník), Marek Najbrt (čert nápadník), Bohdan Sláma (čert nápadník), Jan Gogola (čert nápadník), Pavel Marek (čert nápadník), Robert Geisler (čert drtič), Jan Unger (hriešnik), Josef Polášek (hriešnik), Jiří Zeman (hriešnik), Miroslav Janek (sedliak), Tonička Janková (sedliakova žena), Ondrej Šulaj (král Ľuboslav, Filipov otec, nahovoril Vladimír Durdík ml.), Roman Vávra (chlapík na oslovi) ; zvieratá - Míra (pes Ťapko), Bronco (kôň), Vašek (osol), Anča (osol), Casper (Kolomanov pes)
- Jazyk
- slovenčina
- Divácke určenie
- Film pre deti a mládež
- Anotácia
- V krajine kráľa Dobromila si prestali ceniť poctivú prácu, slušnosť, čestnosť a vzájomnú úctu medzi ľuďmi. Do krajiny sa namiesto toho postupne vkráda moc pekla a tak tí, v ktorých ešte zostal zvyšok slušnosti, radšej utekajú preč. Tento romantický príbeh je prepletený prekvapujúcimi vtipnými zvratmi, napätie sa strieda s veselosťou, láska prechádza v nenávisť, aby sa opäť zázračne premenila na čistú lásku.
- PH – názov korporácie
- Pernštejn (Česko : hrad)
- Lemberk (Lvová, Česko : zámok)
- Grabštejn (Chotyně, Česko : hrad)
- Lipnice (Lipnice nad Sázavou, Česko : hrad)
- PH – všeobecné (tematické)
- české hrané filmy
slovenské hrané filmy
slovenské koprodukčné filmy - PH – druh, žáner, forma
- hrané filmy
filmy pre kiná
filmové rozprávky
dlhometrážne filmy
35 mm filmy - Filmové lokácie – exteriéry
- Kokořínske údolí (Česko)
Pernštejn (Nedvědice, Česko) - hrad Pernštejn
Vojtěchov (Česko)
Dunajec (Poľsko a Slovensko : rieka)
Červený Kláštor (Slovensko)
Berounka (Česko : rieka) - prievoz Berounka - Darová - Filmové lokácie – reály
- Pernštejn (Nedvědice, Česko) - hrad Pernštejn
Chotyně (Česko) - hrad Grabštejn
Lvová (Jablonné v Podještědí, Česko) - zámok Lemberk
Lipnice nad Sázavou (Česko) - hrad Lipnice
Kladno (Česko) - bývalá oceliareň Antonína Zápotockého - Výrobné a distribučné údaje
- prvý filmovací deň 20020315
posledný filmovací deň 20020725
premiéra 20030319 (kino Tatra, Bratislava)
september - december 2001 obhliadky lokalít, príprava stavieb a kostýmovej výpravy, herecké obsadenie, dramaturgická príprava - júl 2002 - január 2003 zostrih, ozvučenie, nahrávka postsynchronov, laboratórne spracovanie a triky, výsledná mixáž
- Poznámky
- Zostrih upútavky, Filip Malásek ; Film o filme, Jakub Sommer, Tomáš Kubec, Jakub Voves, Michal Kuba.
- Ocenenie: Cena za výtvarný počin – architekt František Lipták - 25. český festival filmovej a televíznej komédie Novoměstský hrnec smíchu Nové Město nad Metují 2003
- Ocenenie: nominácia na filmovú cenu Český lev 2003 v kategórii Najlepší výtvarný počin – Kateřina Kopicová, František Lipták (nominácia vyhlásená v roku 2004)
Distributér filmu v Českej republike SPINFILM (premiéra 27.02.2003) - Copyright na filme: Česká televize, Verbascum, s.r.o, Bamac s.r.o., Slovenská televízia, Barrandov Studio a.s.
Finančná podpora: Eurimages, Státní fond ČR pro podporu a rozvoj české kinematografie, Štátny fond kultúry Pro Slovakia. - Súvisiaci názov
- preklad názvu: Čert ví proč [slo]
- preklad názvu: Devil knows why [eng]
- Názov diela (heslo)
- Čert vie prečo [film] (2003)
- Štáb
- Réžia: Roman Vávra
Námet: Miloš Macourek; Roman Vávra
Scenár: Ondrej Šulaj; Roman Vávra
Kamera: Ramūnas Greičius
Hudba: Petr Ostrouchov
Producenti: Richard Němec; Magdaléna Sedláková; Miroslava Kaňková; Karol Mareš; Pavel Bob; Dušan Kukal; Roman Bartoníček
Dramaturgická spolupráca: Šárka Baborovská; Saša Gedeon; Michaela Gübelová; Jiří Chalupa; Miroslava Kaňková; Jura Kavan; Kateřina Krejčí; Dušan Kukal; Jaroslav Pozzi
Architekt: Kateřina Kopicová
Návrhy kostýmov: Kateřina Mírová
Umelecký maskér: Zdeněk Klika
Strih: Tonička Janková
Zvuk: Daniel Němec
Výkonní producenti: Roman Bartoníček; Richard Němec
Vedúci produkcie: Jan Unger; Ivana Jaroschy
Prvý asistent réžie: Jiří Kačírek, ml.
Druhý asistent réžie: Kateřina Oujezdská
Poradca režiséra: Michaela Gübelová
Asistent kamery: Karel Havelka
Videooperátor: Jan Merhaut
Druhý kameraman: Jan Šťastný
- Asistent druhej kamery: David Šachl
Ostrič: Rolandas Joneliūkštis
Zakladač: Stanislav Valeš
Trikový kameraman: Antonín Weiser
Kamerová služba: Petr Koutný; Jirka Veselý; Lukáš Rezek
Swissjib: Jan Červenka
Steadicam: Filip Halaška
Kamerová technika: Jiří Fohler; Peter Märtin; Igor Farbák; Alan Krása; Wolfgang Bäumler; VANTAGE FILM PRAGUE
Výtvarník: František Lipták
Asistent architekta: Aleš Holman
Vedúci výpravy: Bedřich Čermák
Rekvizity: Jaroslav Lehman; Miroslav Kinder
Vedúci kostymér: Lena Tajerová
Kostymér: Gabriela Solomčíková; Ladislav Procházka; Petr Hořejš
Krajčír: Romana Martínková
Kostýmová výpomoc: Líba Maléřová
Maskéri: Bohumil Sobotka; Ivana Langhamerová
Maskérska výpomoc: Alena Marečková; Růžena Dusíková
Asistent strihu: Ivan Frössl
Pomocný zvuk: Marek Musil; Daniel Němec
Asistenti zvuku - mikrofonisti: Michael Míček; Richard Müller
Ruchy: Zdeněk Hofmann; Jaroslav Schreder; Jana Anderlová
- Zvuková spolupráca: Klára Kotrbová; Ivan Ježek; Martin Čechura; Jaroslav Sodomka
Dolby konzultant: Pavel Štverák
Zástupca vedúceho produkcie: Magdalena Novotná
Lokácie: Antonín Pražský
Asistenti produkcie: Barbora Adamová; Fanda Loukota; Majka Nedbálková; Elena Holešová
Produkcia BAMAC: Ladislav Halama; Karol Mareš; Zora Halčáková; Petra Marešová
Ekonóm: Michaela Nemastilová
Sekretárka produkcie: Markéta Zemanová
Runner: Aleš Novák
Účtovnícky servis: Růžena Němcová; JConsult Economic Service, Praha, Česko
Skript: Zuzana Víznerová
Hlavný osvetľovač: Oldřich Havelka
Svetelný design (Peklo): Jaroslav Betka
Osvetľovači: Stanislav Vegner; Marek Reicho; Ladislav Doseděl; Zdeněk Janda; Kamil Gregor
Osvetľovači - výpomoc (Peklo): Martin Halla; Pavel Fiala; Ladislav Cháb; Petr Dvorský; Daniel Rýdl
Osvetľovacia technika: Ladislav Linhart; Rudolf Sadílek; Jiří Ondráček; PANTHER, Praha, Česko
- Agregáty: Ivan Polák; Josef Rákosník; Jan Rokos; Pavel Vacek; Ludovít Varga
Fotografi: Pavla Černá; Jaroslav Hodík; Vít Klusák; Fanda Loukota; Michael Míček; Jan Šťastný
Casting: Ladislav Ondráček; Kateřina Oujezdská
Herecká príprava: Mykola Hejko
Organizácia komparzu: Filip Mareš; Tomáš Váňa
Hlasová spolupráca: Magdalena Rychlíková
Hlasový casting: Anna Procházková; Evelyna Vrbová; Petr Sitár
Realizácia Pekla: Peter Kostroň; Milan Šuba; Václav Kunc; Ozdobená příroda, Praha, Česko
Sochy a objekty: Dalibor Bača; Jana Kroftová-Bačová
Návrh mincí: Jana Kroftová-Bačová
Umeleckí patinéri: Pavel Šmíd; Zbyněk Baladrán
Technická dokumentácia: Peter Lacko; A.LT Architekti
Kvetinové aranžmá: Martina Němcová-Černá
Stavebná služba: Tomáš Karban; Josef Větrovský
Scénická prevádzka: Jan Fíla; Jaroslav Čapek; Jan Michálek
Majster stavby: Jiří Utitz
- Stavba: Vladislav Galo; Ivan Pik; Josef Vozka; Karel Zahradník; René Zach
Stavba dekorácií: Roman Bandas; Set decoration, Praha, Česko
Výškové práce: Tomáš Karpaš; Josef Hanzl; Lukáš Hanzl
Pyrotechnici: Josef Novák; Pavel Burda; Jaroslav Miloš; Josef Pokorný
Kaskadéri: Ladislav Lahoda; Viktor Červenka; Václav Pácal; Robert Lahoda; Dimo Lipitkovský; Tereza Drdacká; Jindřich Klaus; Miloš Kulhavý; Peter Plazák; Marek Tóth; FILMKA stunts team
Potápači: Jaroslav Sus; Michael Sus; Laco Csukás; Otto Horváth; Ondrej Bendo
Koordinátor zvierat: Helena Holá
Asistenti koordinátora zvierat: Johana Spáčilová; Jiřina Musilová; Jakub Cibulka
Catering: Eduard Raban; Tomáš Harvánek; Dušan Kysela; Monika Hildebrandová; Helena Baumrukrová; Marián Baňas; E.D.A. catering; Marína, firma
- Doprava: Zdeněk Dlouhý; Vlastimil Hartman; Tomáš Hatina; Pavel Kalouš; Petr Lavička; Jiří Linhart; Jan Mařík; Jaromír Porada; Václav Šafránek; Roman Vorel
Karavany: Vladimír Horký; Roman Juřica
Strážna služba: Zdeněk Machů
Právne služby: Vladimír Kroupa; František Kolář
Tlačový servis: Uljana Donátová; Helena Hejčová
Medzinárodné vzťahy: John Riley; Aleš Hudský; Ludmila Claussová
Grafická spolupráca: Lukáš Francl; MVP design, firma
Logotyp filmu: František Lipták
Supervízia trikových záberov: Boris Masník
Vedúci štúdia UPP: Vít Komrzý
2D kompozícia: Jiří Šabata; Jan Malíř, ml.
3D animácia: Jaroslav Matys; Michal Habrdla
Digitálne filmové technológie: Ivo Marák
SW a HW podpora: Radek Svoboda
Scénická spolupráca: Robert Vaněk; František Tůma
Strih zvuku: Daniel Němec; Zvuková postprodukce Barrandov Studio; Audio Atelier Mars, Praha, Česko
Zvukový dizajn: Daniel Němec; Zvuková postprodukce Barrandov Studio; Audio Atelier Mars, Praha, Česko
- Mix zvuku: Radim Hladík, jr.; Daniel Němec
Asistent mixu zvuku: Petr Kuba
Laboratórne práce: Emilie Cagášková; Tereza Hopjanová; Filmové laboratoře Česká televize
Číslovanie negatívu: Irena Kadlecová
Strih negatívu: Ivana Prchalová; Janka Mulinowá
Registrácia negatívu: Juliana Sedláčková
Farebné korekcie obrazu: Miroslav Rút
Špeciálna technika: Michal Profous; Pavel Kubeš
Spolupracovali: Shakir Hafoudh; Pavel Biederman; Anna Igriciová; Lenka Čintalanová; Robert Dufek; Jan Faltejsek; Jan Feitz; Martin Franc; Klaus Fuxjäger; Roman Jedlička; Jana Jelenová; Pavel Jírava; Richard Kabátek; Norbert Kačírek; Miroslav Kaiser; Petr Kalabus; Bohumil Kindl; Jiří Klenka, Jr.; Jaroslav Konárek; Petr Kovařík; Václav Kovařík; Stanislav Krása; Jiří Kratochvíl; Erik Kryšpín; Jaroslav Křemen; Vladimír Kumšta; Josef Kůrka; Martin Maryška; Jan Merhaut, ml.; Matěj Oujezdský; Tomáš Paleček; Jaromír Páviček; Rumen Pešek; Miloslav Pik; Vlastimil Průša; Pavel Rajský; Karel Randl; Jan Reicho; Norbert Riethof; Miloš Starý; Jiří Sulanský; Tomáš Svoboda; Richard Ševčík; Jiří Štiřík; Roman Tichý; Josef Večerek; Jiří Veselý; Dalibor Vlachý; Jan Vrabec
- Výroba kostýmov: FROCK
Fundus: Fundus Barrandov Studio; Česká televize
Výroba - mučiace nástroje: Truhlárna Česká televize
Trikové zábery: Universal Production Partners
- Účinkujúci – odkazy
- Táňa Pauhofová | princezná Anička, dcéra krála Dobromila
Iva Janžurová | bylinkárka Apoliena (hlas: Emília Vášáryová )
Štěpán Kubišta | princ Filip (hlas: Martin Kaprálik )
Josef Somr | král Dobromil (hlas: Leopold Haverl )
Csongor Kassai | Lucifer
Jiří Lábus | minister kráľa Dobromila (hlas: Karol Čálik )
Ivan Shvedoff | Kvido (hlas: Robert Roth )
Zdeněk Suchý | čert Azarach (hlas: Marián Miezga )
Eva Holubová | Matilda, ministrova žena (hlas: Marta Sládečková )
Lubomír Kostelka | starý sluha krála Dobromila (hlas: Elo Romančík )
Boris Hybner | šašo u kráľa Dobromila (hlas: Štefan Kožka )
Pavel Liška | čert Urugal, Luciferov synovec (hlas: Richard Stanke )
Václav Koubek | Koloman (hlas: Peter Bzdúch )
Barbora Hrzánová | Róza, Kolomanova žena (hlas: Henrieta Mičkovicová )
Jan Braukenhof | Kolomanov syn
Berta Jarošová | Kolomanova dcéra
Mykola Hejko | uhliar
Jan Budař | ozbrojenec
Tomáš Masopust | ozbrojenec
Jiří Maria Sieber | ozbrojenec
Zdeněk Dušek | krčmár
Marie Ludvíková | Berta
Jan Kehár | predavač dreva
Lubor Šplíchal | predavač dreva
Jiří Weinberger | predavač dreva
Jaroslav Těšitel | vysťahovalec
Pavel Zajíček | prievozník
Radomil Uhlíř | čert výčapník
Jakub Kohák | čert na oslovi
Petr Čtvrtníček | čert s krídlami
Mikuláš Lubomírský | čert s krídlami
Saša Gedeon | čert nápadník
Marek Najbrt | čert nápadník
Bohdan Sláma | čert nápadník
Jan Gogola, ml. | čert nápadník
Pavel Marek | čert nápadník
Robert Geisler | čert drtič
Jan Unger | hriešnik
Josef Polášek | hriešnik
Jiří Zeman | hriešnik
Miroslav Janek | sedliak
Tonička Janková | sedliakova žena
Ondrej Šulaj | kráľ Ľuboslav, Filipov otec (hlas: Vladimír Durdík, ml. )
Roman Vávra | chlapík na oslovi - Katalogizácia
- SFU, 23.11.2005 ; AACR2 (rev.24.02.2023)
- Kategória
- hraný film
- Réžia
- Menzel, Jiří
- Výroba
- AQS
TV Nova
Magic Box Slovakia
Barrandov Studio
Universal Production Partners
- Rok výroby
- 2006
- Krajina
- Česká republika, Slovensko
- Pôvodný nosič
- (120 min.) : farebný, zvukový ; 35 mm
- Štáb
- réžia, scenár, Jiří Menzel; námet, Bohumil Hrabal (román Obsluhoval jsem anglického krále / Obsluhoval som anglického kráľa); kamera, Jaromír Šofr; hudba, Aleš Březina; producenti, Robert Schaffer, Andrea Metcalfe (BIOSCOP a AQS); koproducenti , Petr Dvořák (TV NOVA), Hana Uldrichová, Dušan Kukal (Barrandov Studio), Vít Komrzý (UPP), Ľuba Féglová (Magic Box Slovakia) ; dramaturgia, Kristián Suda ; architekt, Milan Býček ; návrhár kostýmov, Milan Čorba ; umelecká maskérka, Jiřina Pahlerová ; strih, Jiří Brožek ; zvuk, Radim Hladík jr. ; výkonná produkcia, Rudolf Biermann (IN FILM Praha) ; vedúci výroby, Pavel Čechák ; príprava projektu, Tomáš Hoffman ; prvý asistent réžie, Jiří Kačírek ml. ; druhý asistent réžie, Lukáš Viznar ; tretí asistent réžie, Zuzana Kulifay ; asistent režiséra, Míla Řádová ; asistent komparzu, Eva Korosová ; druhý kameraman, Klaus Fuxjäger ; kamerová a pohybová technika, Václav Hejduk (Barrandov Studios) ; asistent kamery, Karel Kaliban ; zakladač, Pavel Frydrych ; videooperátor, Petr Weiser ; grip, Ladislav Musil, Václav Hrabánek, Štěpán Ježek ; hudba byla nahrána v Hudobnom štúdiu Smečky, Barrandov Studios ; mix hudby, Juraj Ďurovič ; hudebná réžia, Zdeněk Zahradník ; kontraktor orchestra, Radek Křižanovský ; Štúdiový orchester - dirigent, Stanislav Vavřínek, klavír a celesta, Vladimír Strnad, harfa, Hana Jouzová, koncertný majster, Vlastimil Kabrle, 1. flauta, Robert Heger, 1. hoboj, Liběna Sequardtová, 1. klarinet, Kamil Doležal ; spev, Kühnův dětský sbor ; zbormajster, Jiří Chvála ; husle v Óde na radosť, Aleš Březina ; Apollon Quartet - Pavel Kudelásek, Radek Křižanovský, Pavel Ciprys, Pavel Verner ; asistenti architekta, David Voborský, Adam Pitra ; vedúci výpravy, Karel Vaňásek ; rekvizitári, Dominik Faustus, Vladimír Kvěch, Milan Janoštik, Milan Bábik ; zariaďovači, Jaromír Vaverka, Jaroslav Fiala ; vedúca kostymérka, Beata Kodajová ; kostymérky, Hana Rambová, Mária Nováková [Mária Šuleková], Michaela Roučková, Eliška Petrskovská ; maskéri, Libuše Barlová, Radek Petr ; Dolby konzultant, Pavel Štverák ; mikrofonisti, Vojtěch Větrovec, Roman Rigo ; produkčná supervízia, Jan Balzer ; vedúci nakrúcania, Ludvik Mareček ; ekonóm, Magda Chýlková ; lokačný, Adam Fuchs ; asistent produkcie, Eva Machuldová ; pokladník, Vanda Vosátková ; skript, Pavla Marková ; špeciálne efekty, Jiří Mařan, Martin Oberlander, Jaroslav Kolman, Petr Lukavec, Ondřej Prýca (Woodoo Efects) ; hlavný osvetľovač, Bořivoj Klečka ; zástupca hlavného osvetľovača, Martin Vortel ; osvetľovači, Šárka Franková, Andrej Arnautov, Matěj Císař ; obsluha agregátu, Milan Fridrich ; fotograf, Martin Špelda ; odborní poradcovia, Karel Čáslavský, Jaroslav Čvančara, Hana Lasicová, Hana Makovičková, Pavel Štingl ; kaskadéri, Ladislav Lahoda, Pavel Boušek, Zuzana Drdacká, Martin Dvorský, Jiří Fiřt, Martin Koťátko jr., Jan Tejmar, Jonáš Vejdělek, Jan Vosmik (Filmka) ; poradcovia v gastronómii, Jiří Kalina, Václav Šmid ; aranžovanie jedla, Michal Bouzek, Miroslav Forman, Jiří Zeman (Intercatering) ; casting, Ladislav Ondráček (Locall casting) ; asistenti castingu, Ivana Kovářová, Renata Jaukerová ; komparzná agentúra, Zdenka Munzarová, Alena Hájková, Michaela Francová, Zuzana Milková (Storm Bohemia) ; filmové stavby, Michal Šula, Luboš Nouzák, Petr Charvát, Jiří Pospíšil, Vít Simek, Martin Veselý (Construction Heads) ; stavebná služba, Roman Makový, Pavel Veselý ; fundraising, PR, Olga Menzelová Kelymanová ; public relations, Míla Řádová, Pavlína Fechterová, Naďa Machková ; tlmočníci, Nikolaj Penev, Ludmila Claussová, Alexander Kiss ; catering, Petr Levý ; doprava, František Petr, Martin Černý, Václav Peterka, Karel Draksl, Martin Petr ; trailer, Adam Dvořák ; SW&HW podpora, Radek "Hop" Svoboda, Jakub Lukáš ; digitálna obrazová postprodukcia, UPP ; vedúci štúdia, Vít Komrzý ; produkcia digitálnej obrazovej postprodukcie, Bedřich Strnad, Monika Pavlíčková, Eva Jindráková ; supervízia digitálneho intermediátu, Ivo Marák ; digitálne farebné korekcie, Ondřej Štibingr ; VFX supervízia, výtvarník, Boris Masník ; inferno operátor, Miro Gál ; digitálna kompozícia, Robert Pik, Václav Ondroušek, Jiří Forejt, Štěpán Batoušek, Helena Keslová, Tereza Severová, Jiří Šabata, Tomáš Munzar, Jan Heusler, Petr Mašek, Ondřej Matoušek ; 3D animácia, Robert Loudil, Jiří Linhart, Aleš Dlabač, Viktor Plch, František Hradecký, Maroš Kešjar, Jaroslav Minařík ; avid operátor, Michal Kuba ; digitálny intermediát, Jan Krupička, Jiří Čvančara, Lukáš Košek ; farebné korekcie, Jaroslav Malý (Filmové laboratóriá Barrandov Studios) ; zvuková postprodukcia, Cinepost ; vedúci projektu, Felix Nevřela ; produkcia zvukovej postprodukcie, Risto Sokolovski, Klára Kotrbová ; nakrúcanie ruchov, studio Moskva ; ruchári, Zdeněk Dušek, Andrea Veselková ; mixovacia hala, studio Evropa ; mix zvuku, Radim Hladík jr., Otto Chlpek ; asistent mixu zvuku, Karel Zámečník ; optická kamera, Jaroslav Sodomka, Ivan Ježek ; editácia zvuku, BlueTools v štúdiu Pokrok ; asistent zvukovej postprodukcie, Petr Čechák ; spolupracovali, Petr Bosák, Martin Čechura, Karol Čurila, Jitka Fomínová, Petr Houdek, Bohumila Hrušková, Jan Hubač, Lukáš Chyška, Lena Juráčková, Josef Kraibich, Věra Krátká, Táňa Kubešová, Lucie Kuprová, Roman Lochschnit, Fanda Loukota, Irena Máchová, Václav Matějka, Petr Mikšíček, Milan Novák, Zdena Prchlíková, František Příhoda, Martina Šeděnková
- Účinkujúci
- herci: Ivan Barner (mladší Jan Dítě), Oldřich Kaiser (starší Jan Dítě), Julia Jentsch (Líza), Marián Labuda (Walden), Milan Lasica (profesor), Zuzana Fialová (Marcela), Martin Huba (hlavný Skřivánek), Josef Abrhám (hoteliér Brandejs), Jiří Lábus (šéf hotela U Zlatého města Prahy), Rudolf Hrušínský ml. (hoteliér Tichota), Pavel Nový (generál), Jaromír Dulava (čašník Karel), Petra Hřebíčková (Jaruška), Eva Kalcovská (Wanda), Šárka Petruželová (Jůlinka), Tonya Graves (cisár), Jiří Šesták (čašník), Jan Klusák (milionár), Petr Brukner (milionár), Jiří Žák (milionár), Tomáš Sechser (milionár), Jaroslav Tomsa (milionár), Pavel Vondruška (milionár), István Szabó (zvláštny hosť), Thomas Zielinski (lekár v sanatóriu), Nikolaj Penev (pikolík Ferda), Petr Čtvrtníček (burzián), Ladislav Županič (burzián), Petr Herrmann (burzián), Václav Knop (burzián), Rudolf Jelínek (burzián), Oldřich Vlach (Bruckner), František Řehák (Bieler), Václav Chalupa (Hrdlička), Jiří Knot (Weinfurter), Vlastimil Brabec (Wimmer), Viktor Tauš (Weigel), Naďa Konvalinková (sestrička), Emília Vášáryová (pani Rajská), Zdeněk Maryška (nemecký hosť), Zdeněk Žák (milionár), Martin Zahálka (milicionár), Marie Málková (slečna v hoteli Tichota), Dominika Hrzánová (slečna v hoteli Tichota), Svatava Milková (slečna v hoteli Tichota), Lucie Štěpánková (slečna v hoteli Tichota), Anna Tušková (slečna v hoteli Tichota), Zuzana Fialová (slečna v hoteli Tichota), Paulína Janebová (slečna v hoteli Tichota), Zuzana Krystynová (slečna v hoteli Tichota), Zdeňka Valenová (slečna v hoteli Tichota), Vladimír Kulhavý (nemecký lekár), Stephan Nobbe (nemecký starosta), Kristýna Boková (aranžérka), Jana Vránová (aranžérka), Zdeněk Babka, Andrea Balaszová, Petr Binder, Simona Brožíková, Benge Carlos, Zdeněk Dolejší, Iva Erbanová, Jana Fabiánová, Otakar Harlas, Jindřich Hippmann, Jiří Janů st., Valerie Kelecsenyiová, Petr Kohler, Vendula Koželuhová, Jan Krmíček, Anton Křepínský, Markéta Kudějová, Veronika Leiferová, Stanislav Macák, Petr Mika, Barbora Mottlová, Stephan Nobbe, Marta Ondráčková, Eliška Pilařová, Martina Smutná, Petra Sobková, Martin Škodák, Klára Štemberová, Bohumil Váchal, Hana Valková, Pavel Vořech, Veronika Zborníková
- Jazyk
- čeština
- Anotácia
- Filmová adaptácia románu Bohumila Hrabala Obsluhoval jsem anglického krále, ktorá patrí k vrcholom jeho tvorby. Popisuje životné osudy malého českého čašníka v Čechách v dobe medzi oboma vojnami a ďalej počas druhej svetovej vojny až do šesťdesiatych rokov minulého storočia.
- PH – názov korporácie
- Slapy (Česko : zámok)
- PH – všeobecné (tematické)
- české hrané filmy
slovenské hrané filmy
slovenské koprodukčné filmy - PH – druh, žáner, forma
- hrané filmy
filmy pre kiná
filmové adaptácie literárnych predlôh
komédie
dlhometrážne filmy
35 mm filmy - Filmové lokácie – reály
- Praha (Česko) - Obecní dům
Slapy (Praha-západ, Česko) - zámok Slapy
Harrachov (Česko)
Liberec (Česko) - stanica
Vejprty (Česko) - Výrobné a distribučné údaje
- rozpočet v sume 84,450.000, - Kč
prvý filmovací deň 20060309
posledný filmovací deň jún 2006
premiéra 20070110 (Praha, Palace Cinemas Slovanský dům) premiéra 20070123 (Bratislava, Palace Cinemas Aupark)
66 (počet nakrúcacích dní) - Poznámky
- Distributér v ČR: Bioscop
- Ocenenie: nominácia na Cenu Sazky pre Evžena Gogelu (nominácia vyhlásená počas nominačného večera filmovej ceny Český lev 2003 v roku 2004)
- Ocenenie: Cena za vynikajúci výkon roku (kategória film) - Jaromír Šofr vo filme Obsluhoval jsem anglického krále - Ceny Asociácie českých kameramanov 2007
- Ocenenie: Cena FIPRESCI - 57. MFF BERLINALE Berlín 2007 (Nemecko)
- Ocenenie: nominácie na filmovú cenu Český lev 2006 v kategóriách Najlepší film – producent Rudolf Biermann, Najlepšia réžia - Jiří Menzel, Najlepší scenár - Jiří Menzel, Najlepšia kamera - Jaromír Šofr, Najlepšia hudba - Aleš Březina, Najlepší strih - Jiří Brožek, Najlepší výtvarný počin - Milan Býček ako architekt, Milan Čorba ako kostýmový výtvarník, Najlepší hlavný ženský herecký výkon - Julia Jentsch za postavu Lízy, Najlepší hlavný mužský herecký výkon - Oldřich Kaiser za postavu Jana Dítě, Najlepší vedľajší mužský herecký výkon - Martin Huba za postavu Skřivánka, Cena za najlepší filmový plagát – AQS, a.s., Cena čitateľov časopisu Premiere (nominácie vyhlásené v roku 2007)
- Ocenenie: Český lev 2006 v kategóriách Najlepší film – producent Rudolf Biermann, Najlepšia réžia - Jiří Menzel, Najlepší vedľajší mužský herecký výkon - Martin Huba za postavu Skřivánka, Najlepšia kamera - Jaromír Šofr, Cena za najlepší filmový plagát – AQS, a.s. - 14. výročné ceny Českej filmovej a televíznej akadémie Český lev 2006 (ceny udelené v roku 2007)
- Ocenenie: Tvorivá prémia za hranú filmovú tvorbu pre kiná Milanovi Čorbovi za návrhy dobových kostýmov vo filme Obsluhoval jsem anglického krále, Tvorivá prémia za herecký výkon vo filmovom alebo televíznom diele Milanovi Lasicovi za herecky presné vystihnutie postavy profesora a hrabalovskej poetiky vo filme Obsluhoval jsem anglického krále - 18. výročné ceny Slovenského filmového zväzu, Únie slovenských televíznych tvorcov a Literárneho fondu za audiovizuálnu tvorbu roku 2006 (ceny udelené v roku 2007)
- Ocenenie: Cena za výtvarný počin - Jaromír Šofr za kameru vo filme Obsluhoval jsem anglického krále - 29. festival české filmové a televizní komedie Novoměstský hrnec smíchu Nové město nad Metují 2007
- Ocenenie: 2. miesto podľa hlasovania divákov – 33. festival zdravotníckych filmov Medicfilm Podbořany 2007
- Ocenenie: Cena za spoluprácu režisér - kameraman - Jaromír Šofr a Jiří Menzel - 15. medzinárodný filmový festival PLUS CAMERIMAGE Lodž 2007 (Poľsko)
- Ocenenie: Zvláštna Zlatá aréna za najlepšiu réžiu - Jiří Menzel, 1. cena poroty mladých divákov pre najlepší film medzinárodnej súťaže - 54. festival hraných filmov Pula 2007 (Chorvátsko)
- Ocenenie: nominácie na národnú filmovú cenu Slnko v sieti 2008 v kategóriách Najlepší celovečerný film, Najlepšia filmová réžia – Jiří Menzel, Najlepší výtvarný počin – Milan Čorba (kostýmový výtvarník), Najlepší mužský herecký výkon vo vedľajšej úlohe – Martin Huba a Marián Labuda (nominácia vyhlásená SFTA v roku 2008 za obdobie 2006 - 2007)
- Ocenenie: Slnko v sieti 2008 v kategórii Najlepší mužský herecký výkon vo vedľajšej úlohe – Martin Huba - 2. národné filmové ceny Slnko v sieti 2008 (cena udelená SFTA v roku 2008 za obdobie 2006 - 2007)
- Ocenenie: český kandidát do súťaže o Oscara za najlepší cudzojazyčný film za rok 2007
- Ocenenie: Zlatý gladiátor za najlepší film - 1. medzinárodný letný filmový festival Durrës 2008 (Albánsko)
- Ocenenie: Cena Iona Popescu-Gopa za najlepší európsky film uvedený v rumunskej distribúcii – Romanian Film Promotion Bukurešť 2009 (Rumunsko)
- Ocenenie: Cena za film roku 2008 od Medzinárodnej asociácie pre udeľovanie ceny Terenciho Moixe Barcelona (Španielsko)
Copyright na filme: Bioscop, AQS, TV NOVA, Barrandov Studio, UPP, Magic Box Slovakia.
S finančnou podporou: Státní fond České republiky pro podporu a rozvoj české kinematografie, Michal Štefl, Ministerstvo kultury České republiky, Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky. - Súvisiaci názov
- preklad názvu: I served the king of England [eng]
- Názov diela (heslo)
- Obsluhoval jsem anglického krále [film] (2006)
- Štáb
- Réžia: Jiří Menzel
Autor literárnej predlohy: Bohumil Hrabal
Scenár: Jiří Menzel
Kamera: Jaromír Šofr
Hudba: Aleš Březina
Producenti: Robert Schaffer; Andrea Metcalfe
Koproducenti: Petr Dvořák; Hana Uldrichová; Dušan Kukal; Vít Komrzý; Ľuba Féglová
Dramaturgia: Kristián Suda
Architekt: Milan Býček
Návrhy kostýmov: Milan Čorba
Umelecký maskér: Jiřina Pahlerová
Strih: Jiří Brožek
Zvuk: Radim Hladík, jr.
Výkonný producent: Rudolf Biermann
Vedúci výroby: Pavel Čechák
Príprava projektu: Tomáš Hoffman
Prvý asistent réžie: Jiří Kačírek, ml.
Druhý asistent réžie: Lukáš Viznar
Tretí asistent réžie: Zuzana Kulifay
Asistent režiséra: Míla Řádová
Asistent komparzu: Eva Korosová
Druhý kameraman: Klaus Fuxjäger
Kamerová a pohybová technika: Václav Hejduk
Asistent kamery: Karel Kaliban
Zakladač: Pavel Frydrych
Videooperátor: Petr Weiser
Grip: Ladislav Musil; Václav Hrabánek; Štěpán Ježek
Asistenti architekta: David Voborský; Adam Pitra
- Vedúci výpravy: Karel Vaňásek
Rekvizity: Dominik Faustus; Vladimír Kvěch; Milan Janoštik; Milan Bábik
Rekvizity (zariaďovači): Jaromír Vaverka; Jaroslav Fiala
Vedúci kostymér: Beata Kodajová
Kostymér: Hana Rambová; Mária Šuleková; Michaela Roučková; Eliška Petrskovská
Maskéri: Libuše Barlová; Radek Petr
Dolby konzultant: Pavel Štverák
Asistenti zvuku - mikrofonisti: Vojtěch Větrovec; Roman Rigo
Produkčná supervízia: Jan Balzer
Vedúci nakrúcania: Ludvik Mareček
Ekonóm: Magda Chýlková
Lokácie: Adam Fuchs
Asistent produkcie: Eva Machuldová
Pokladník: Vanda Vosátková
Skript: Pavla Marková
Špeciálne efekty: Jiří Mařan; Martin Oberländer; Jaroslav Kolman; Petr Lukavec; Ondřej Prýca; WOODOO effects speciální efekty
Hlavný osvetľovač: Bořivoj Klečka
Zástupca hlavného osvetľovača: Martin Vortel
Osvetľovači: Šárka Franková; Andrej Arnautov; Matěj Císař
Vodič agregátu: Milan Fridrich
- Fotograf: Martin Špelda
Odborná spolupráca: Karel Čáslavský; Jaroslav Čvančara; Hana Lasicová; Hana Makovičková; Pavel Štingl
Kaskadéri: Ladislav Lahoda; Pavel Boušek; Zuzana Drdácká; Martin Dvorský; Jiří Fiřt; Martin Koťátko, jr.; Jan Tejmar; Jonáš Vejdělek; Jan Vosmik; FILMKA stunts team
Poradca v gastronómii: Jiří Kalina; Václav Šmid
Aranžovanie jedla: Michal Bouzek; Miroslav Forman; Jiří Zeman; Intercatering
Casting: Ladislav Ondráček; LOCALL CASTING
Casting - asistenti: Ivana Kovářová; Renata Jaukerová
Komparzná agentúra: Zdenka Munzarová; Alena Hájková; Michaela Francová; Zuzana Milková; STORM Bohemia
Stavby: Michal Šula; Luboš Nouzák; Petr Charvát; Jiří Pospíšil; Vít Simek; Martin Veselý; Construction Heads
Stavebná služba: Roman Makový; Pavel Veselý
- Fundraising: Olga Menzelová-Kelymanová
Public relations: Míla Řádová; Pavlína Fechterová; Naďa Machková
Tlmočenie: Nikolaj Penev; Ludmila Claussová; Alexander Kiss
Catering: Petr Levý
Doprava: František Petr; Martin Černý; Václav Peterka; Karel Draksl; Martin Petr
Trailer: Adam Dvořák
SW a HW podpora: Radek Svoboda; Jakub Lukáš
Vedúci štúdia UPP: Vít Komrzý
Produkcia digitálnej obrazovej postprodukcie: Bedřich Strnad; Monika Pavlíčková; Eva Jindráková
Supervízia digitálneho intermediátu: Ivo Marák
Digitálne farebné korekcie: Ondřej Štibingr
Supervízor vizuálnych efektov: Boris Masník
Inferno operátor: Miro Gál
Digitálna kompozícia: Robert Pik; Václav Ondroušek; Jiří Forejt; Štěpán Batoušek; Helena Keslová; Tereza Severová; Jiří Šabata; Tomáš Munzar; Jan Heusler; Petr Mašek; Ondřej Matoušek
3D animácia: Robert Loudil; Jiří Linhart; Aleš Dlabač; Viktor Plch; František Hradecký; Maroš Kešjar; Jaroslav Minařík
- AVID operátor: Michal Kuba
Digitálny intermediát: Jan Krupička; Jiří Čvančara; Lukáš Košek
Farebné korekcie: Jaroslav Malý; Filmové laboratoře Barrandov Studio
Vedúci projektu: Felix Nevřela
Produkcia zvukovej postprodukcie: Risto Sokolovski; Klára Kotrbová
Ruchy: Zdeněk Dušek; Andrea Veselková
Mix zvuku: Radim Hladík, jr.; Otto Chlpek
Asistent mixu zvuku: Karel Zámečník
Optická kamera: Jaroslav Sodomka; Ivan Ježek
Asistent zvukovej postprodukcie: Petr Čechák
Spolupracovali: Petr Bosák; Martin Čechura; Karol Čurila; Jitka Kapička Fomínová; Petr Houdek; Bohumila Hrušková; Jan Hubač; Lukáš Chyška; Lena Juráčková; Josef Kraibich; Věra Krátká; Táňa Kubešová; Lucie Kuprová; Roman Lochschnit; Fanda Loukota; Irena Máchová; Václav Matějka; Petr Mikšíček; Milan Novák; Zdena Prchlíková; František Příhoda; Martina Šeděnková
- Digitálna postprodukcia obrazu: Universal Production Partners
Zvuková postprodukcia: CINEPOST
Ruchové štúdio: Studio Moskva Barrandov Studio
Mixovacia hala: Studio Evropa Barrandov Studio
Editácia zvuku: Studio Pokrok
- Hudba (realizácia)
Mix hudby: Juraj Ďurovič
Hudobná réžia: Zdeněk Zahradník
Kontraktor orchestra: Radek Křižanovský
Zbormajster: Jiří Chvála
Hra na husle v skladbe Óda na radosť: Aleš Březina
Hudba nahraná v: Hudební studio Smečky Barrandov Studio
Spev: Kühnův dětský sbor
- Dirigent: Stanislav Vavřínek
Hra na klavír: Vladimír Strnad
Hra na čelestu: Vladimír Strnad
Hra na harfu: Hana Jouzová
Koncertný majster: Vlastimil Kobrle
1. flauta: Robert Heger
1. hoboj: Liběna Sequardtová
1. klarinet: Kamil Doležal
- Hudba (Apollon Quartet)
Hra na hudobný nástroj: Pavel Kudelásek; Radek Křižanovský; Pavel Ciprys; Pavel Verner
Hudbu nahral: Apollon Quartet
- Účinkujúci – odkazy
- Ivan Barner | mladší Jan Dítě
Oldřich Kaiser | starší Jan Dítě
Julia Jentsch | Líza
Marián Labuda | Walden
Milan Lasica | profesor
Zuzana Fialová | Marcela
Martin Huba | hlavný Skřivánek
Josef Abrhám | hoteliér Brandejs
Jiří Lábus | šéf hotela U Zlatého města Prahy
Rudolf Hrušínský, ml. | hoteliér Tichota
Pavel Nový | generál
Jaromír Dulava | čašník Karel
Petra Hřebíčková | Jaruška
Eva Kalcovská | Wanda
Šárka Petruželová | Jůlinka
Tonya Graves | cisár
Jiří Šesták | čašník
Jan Klusák | milionár
Petr Brukner | milionár
Jiří Žák | milionár
Tomáš Sechser | milionár
Jaroslav Tomsa | milionár
Pavel Vondruška | milionár
István Szabó | zvláštny hosť
Thomas Zielinski | lekár v sanatóriu
Nikolaj Penev | pikolík Ferda
Petr Čtvrtníček | burzián
Ladislav Županič | burzián
Petr Herrmann | burzián
Václav Knop | burzián
Rudolf Jelínek | burzián
Oldřich Vlach | Bruckner
František Řehák | Bieler
Václav Chalupa | Hrdlička
Jiří Knot | Weinfurter
Vlastimil Brabec | Wimmer
Viktor Tauš | Weigel
Naďa Konvalinková | sestrička
Emília Vášáryová | pani Rajská
Zdeněk Maryška | nemecký hosť
Zdeněk Žák | milionár
Martin Zahálka | milicionár
Marie Málková | slečna v hoteli Tichota
Dominika Hrzánová | slečna v hoteli Tichota
Svatava Milková | slečna v hoteli Tichota
Lucie Štěpánková | slečna v hoteli Tichota
Anna Tušková | slečna v hoteli Tichota
Zuzana Fialová | slečna v hoteli Tichota
Paulína Janebová | slečna v hoteli Tichota
Zuzana Krystynová | slečna v hoteli Tichota
Zdeňka Valenová | slečna v hoteli Tichota
Vladimír Kulhavý | nemecký lekár
Stephan Nobbe | nemecký starosta
Kristýna Boková | aranžérka
Jana Vránová | aranžérka
Zdeněk Babka
Andrea Balaszová
Petr Binder
Simona Brožíková
Benge Carlos
Zdeněk Dolejší
Iva Erbanová
Jana Fabiánová
Otakar Harlas
Jindřich Hippmann
Jiří Janů, st.
Valéria Kelecsényiová
Petr Kohler
Vendula Koželuhová
Jan Krmíček
Anton Křepínský
Markéta Kudějová
Veronika Leiferová
Stanislav Macák
Petr Mika
Barbora Mottlová
Stephan Nobbe
Marta Ondráčková
Eliška Pilařová
Martina Smutná
Petra Sobková
Martin Škodák
Klára Štemberová
Bohumil Váchal
Hana Valková
Pavel Vořech
Veronika Zborníková - Katalogizácia
- SFU, 08.01.2008 ; AACR2 (rev.11.04.2024)
- Info
- ***Údaje v spracovaní***
- Kategória
- hraný film